LFP-Leszno

LFPLeszno

Leszczyńska Fabryka Pomp to firma szczycąca się 145-letnią tradycją. Jako Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością działa od 1992 roku. LFP Sp. z o.o. jest spółką pracowniczą ze 100% udziałem kapitału polskiego. Prywatyzacja firmy dała początek intensywnemu rozwojowi oraz głębokim zmianom w systemie zarządzania. Obecnie LFP Sp. z o.o. jest krajowym liderem w produkcji pomp i systemów pompowych oraz jednym z najnowocześniejszych producentów komponentów żeliwnych na świecie. Swój potencjał opiera na sile swojej marki, wiedzy wysoko wykwalifikowanych pracowników oraz na stosowaniu najnowocześniejszych standardów i technologii. W ostatnich latach firma realizowała projekt „Kompleksowa modernizacja i rozbudowa LFP Sp. z o.o.”, który był współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Regionalnego w ramach SPO-WKP. Projekt obejmował pełną modernizację wszystkich procesów realizowanych w fabryce wraz z rozbudową hal produkcyjnych, zaplecza socjalnego i administracyjnego oraz dróg transportowych i placów manewrowych wraz z infrastrukturą. W wyniku zrealizowanego projektu zwiększyło się również zatrudnienie, które obecnie wynosi 620 osób.

Pompy i Systemy Pompowe

LFP Sp. z.o.o. zajmuje się sprzedażą pomp oraz urządzeń i systemów pompowych w Polsce i krajach Europy Wschodniej. Siła rynkowa Pomp i Systemów Pompowych opiera się w Polsce na:

 •  300 partnerach handlowych zlokalizowanych na terenie całego kraju
 • sieci inżynierów sprzedaży oraz handlowców docierających bezpośrednio do klientów
 • ponad 40 autoryzowanych punktach serwisowych w Europie Wschodniej na:
 • sieci partnerów handlowych (Rosja, Ukraina, Białoruś, Litwa, Łotwa, Estonia)

Firma produkuje :

 • pompy ciepłownicze, pompy cyrkulacyjne i obiegowe, pompy podnoszące ciśnienie , pompy ściekowe, pompy zatapialne oraz systemy pompowe
 • odlewy 
  • z żeliwa szarego: GG 15, GG 20, GG 25, według normy DIN 1691
  • żeliwa sferoidalnego: GGG 40, GGG 45, GGG 50, według normy DIN 1693
  • brązu
 • oprzyrządowanie odlewnicze

Swoją siłę opierają na wiedzy wysoce wykwalifikowanych inżynierów oraz na stosowaniu najnowocześniejszych na świecie standardów i technologii.

Leszczyńska Fabryka Pomp Sp. z o.o przeszła z wynikiem pozytywnym proces certyfikacji i uzyskała certfikat BUREAU VERITAS na produkcję i sprzedaż komponentów żeliwnych do zastosowań morskich.

Firma

WIRPOMP - Leszek Gortatewicz
ul. Jaracza 10
00-378 Warszawa

Kontakt

Fax: 022 826 51 75
Tel: 022 626 97 69
E-mail: wirpomp@wirpomp.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek- Piątek
godz. 8:00 - 16:00