AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR I SERWIS POMP
Hydro-Vacuum

Hydro-Vacuum

Hydro-Vacuum S.A. to dynamicznie rozwijający się lider branży produkcji pomp w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Firma opiera swój rozwój o własny dział badawczo-rozwojowy, w którym zatrudnia znakomitą kadrę naukowo - techniczną oraz o pozyskiwanie nowych rynków zarówno geograficznych jak i branżowych.

Nowe, innowacyjne pompy, w których często stosowane są opatentowane w Polsce i Europie rozwiązania konstrukcyjne znajdują nabywców na rynku polskim oraz przeszło trzydziestu rynkach eksportowych. Odbiorcami produktów Hydro-Vacuum S.A. są firmy ulokowane w krajach Europy Zachodniej jak również na rynkach wschodnich, w szczególności na Ukrainie, gdzie firma posiada swoją spółkę, Białorusi, Kazachstanie, Rosji, a także rynkach dalekiego wschodu w szczególności Indonezji, Singapuru, Wietnamu. W tym ostatnim kraju spółka posiada oficjalne przedstawicielstwo. Hydro-Vacuum S.A. dla rozwoju eksportu wykorzystuje każdą pojawiającą się szansę dzięki temu znalazła dystrybutorów na rynkach arabskich i afrykańskich. Tylko w pierwszych miesiącach tego roku pompy z Hydro-Vacuum S.A. trafiły do Nigerii, Ghany, Egiptu, Libanu, Emiratów Arabskich.

Grupa Hydro-Vacuum zatrudnia około 600 pracowników w tym przeszło 50-u wysoko wykwalifikowanych inżynierów w dziale B+R. Zespołem B+R zarządzają specjaliści z tytułami doktora nauk technicznych. Nowe konstrukcje pomp, jakie powstają w dziale B+R Hydro-Vacuum S.A. z powodzeniem konkurują parametrami technicznymi, sprawnością energetyczną z produktami uznanych światowych producentów. Do dyspozycji działu B+R stoją najnowocześniejsze programy komputerowe wspomagające prace inżynierów. Spółka posiada nowoczesny, intensywnie modernizowany w ostatnich latach park maszynowy i jedną z najnowocześniejszych i największych stacji badania pomp w Europie środkowo-wschodniej. Prócz zakładu produkcji pomp Hydro-Vacuum S.A. posiada w swojej strukturze zakład odlewniczy, produkujący odlewy z żeliwa, staliwa oraz z metali kolorowych. Własna odlewnia pozwala na produkcję pomp w szerokim asortymencie wykonań materiałowych, indywidualnie dobranych do potrzeb klienta.

Nakłady na modernizację parku maszynowego w ostatnich latach wyniosły około 5 mln euro. Kierowanie i prowadzenie procesów projektowo - produkcyjnych w fabryce oparte jest o Zintegrowany System Zarządzania Jakością, Środowiskiem oraz Bezpieczeństwem i Higieną pracy zgodny z normami ISO 9001, ISO 14001 oraz PN-N-18001, co potwierdzone jest certyfikatami firm audytorskich.

Hydro-Vacuum S.A. to potencjał intelektualny i duże zdolności produkcyjne. Firma jest w stanie zaspokajać kompleksowe potrzeby klientów w zakresie pomp i układów pompowych w szczególności skierowanych do branży wodociągowo-kanalizacyjnej. Rocznie linie fabryczne opuszcza około 70 tys. szt. pomp i urządzeń wchodzących w skład systemów pompowych. Hydro-Vacuum S.A. zaspokaja przeszło 70% potrzeb polskiego rynku przemysłowych pomp głębinowych, dostarcza 50% wszystkich kupowanych przez polskich klientów przepompowni ścieków z separacją ciał stałych. 90% eksploatowanych pomp do auto gazu w obrębie krajów CIS pochodzi z Hydro-Vacuum S.A.

W ostatnich latach systematycznie rośnie wolumen sprzedaży Hydro-Vacuum S.A. w tym udział w tym wolumenie transakcji eksportowych, który wynosi około 30%. Dorobek firmy zarówno w zakresie produkcji nowoczesnych, konkurencyjnych pomp jak i aktywnej działalności rynkowej znajduje uznanie w oczach różnych gremiów eksperckich, co znajduje odzwierciedlenie w uzyskanych przez Hydro-Vacuum S.A. wyróżnieniach i nagrodach.

W ostatnich miesiącach firma została uhonorowana następującymi nagrodami i tytułami: Orzeł Eksportu 2015, GRAND PRIX WOD-KAN 2015 za pompy zatapialne typu FZ do tłoczenia ścieków zawierających elementy ścierne i mineralne. Spółka od wielu lat zajmuje czołowe miejsce w rankingach najbardziej innowacyjnych firm w Polsce publikowanych i prowadzonych przez dziennik Rzeczpospolita jak i PAN, w którym zajęła 10 lokatę wśród najbardziej innowacyjnych firm.

W stosunku do innych producentów i dostawców pomp Hydro-Vacuum S.A. wyróżnia się:

  • indywidualnym podejściem do klienta,
  • bardzo elastyczną możliwością dostosowania pomp do szczególnych warunków pracy,
  • pomocą świadczoną klientom przez wysokiej klasy doradców technicznych, którzy docierają do użytkowników, wspólnie z nimi rozwiązują problemy, mogą przygotować pierwsze koncepcje techniczne związane ze stosowaniem pomp, a także przygotować wstępne rozliczenia efektywności ekonomicznej proponowanych rozwiązań.

W naszej ofercie:

« powrót

Kontakt

ul. Małołęcka 1A
05-126 Aleksandrów
ul. Jaracza 10
00-378 Warszawa
Pon. - Pt. godz 8:00 - 16:00