AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR I SERWIS POMP
Pompy przemysłowe
Produkty

Pompy przemysłowe

Pompy przemysłowe

Głównym zadaniem pomp przemysłowych jest wymuszenie obiegu medium w danej instalacji, a także pozwalają na jego transport i skuteczną dystrybucję. W rzeczywistości pozwalają na przekazanie danej cieszy przez odpowiednią siłę mechaniczną i wirnik, tłok lub też membranę. W konsekwencji dochodzi do jej sprężenia. Pompy przemysłowe wytwarzają różnicę ciśnień pomiędzy wlotem a wylotem, co pozwala na transport substancji na określonym odcinku. Dobre pompy przemysłowe muszą charakteryzować się przede wszystkim wysoką jakością wykonania jak i odpowiednią wydajnością. W naszej ofercie znajdują się wyłącznie wyselekcjonowane modele, które doskonale sprawdzają się w realizowaniu powierzonych działań. 

Jak wybierać pompy przemysłowe?

Przy wyborze pomp przemysłowych należy kierować się posiadanymi oczekiwaniami i przyszłym zastosowaniem. Jednocześnie należy zwrócić także uwagę na to, z jakim rodzajem cieczy pompa przemysłowa będzie musiała pracować. Z reguły pompy przemysłowe narażone są na trudne warunki eksploatacyjne, a także transport cieszy powinien być w maksymalnym stopniu wydajny, aby przedsiębiorstwo mogło sprawnie funkcjonować. Występuje kilka rodzajów pomp przemysłowych, które różnią się między sobą nie tylko zastosowaniem, ale także odmianami, rozmiarami czy też różnymi parametrami pracy. 

Wśród dostępnych na rynku pomp przemysłowych można przede wszystkim wyróżnić następujące rodzaje:

  • pompy wirowe (ściekowe, szlamowe, odwodnieniowe, czy też zatapialne lub do wody czystej),

  • pompy wyporowe (zębate, posiadające elastyczny wirnik, membranowe, śrubowe jak i również krzywkowe),

  • agregaty pompowe wyposażone w silnik elektryczny lub spalinowy,

  • pompy posiadające napęd hydrauliczny lub pneumatyczny.

Pompy przemysłowe - zastosowanie

Pompy przemysłowe w znaczącym stopniu zrewolucjonizowały i usprawniły pracę wielu przedsiębiorstw. Ich nadrzędnym celem zastosowania jest zapewnienie wsparcia technologicznego dla różnych gałęzi przemysłu. Pompy przemysłowe znajdujące się w naszym asortymencie są wykonywane z najwyższej jakości surowców, które są odporne i stanowią gwarancję dla stabilnej pracy. Równolegle umożliwiają uzyskanie satysfakcjonujących efektów w odniesieniu do całej jednostki. Pompy najczęściej są wykorzystane, aby pompować ścieki agresywne, kwasy, zasady, ciecze wybuchowe czy toksyczne lub żrące. Dodatkowo mogą pracować na mediach posiadających duży stopień zanieczyszczenia o różnej lepkości jak i konsystencji. Jednocześnie pompy przemysłowe posiadają zdolność tłoczenia także wrażliwych mediów. Najistotniejsze jest, aby pompy przemysłowe posiadały odpowiednie parametrów, aby mogły realizować powierzone zadania. 

Wybór pompy przemysłowej powinien być bardzo dogłębnie przemyślany i przeanalizowany. Kluczowa jest tu znajomość funkcji i znaczenia poszczególnych parametrów, aby urządzenie było maksymalnie wydajne. W razie wystąpienia jakichkolwiek wątpliwości, zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z naszymi specjalistami, którzy pomogą dobrać najlepszą pompę przemysłową. Nasi pracownicy nieustannie uczestniczą w szkoleniach i śledzą wszelkie nowości i innowacje pojawiające się na rynku, dlatego ich fachowa wiedza i doświadczenia umożliwia dokonanie najtrafniejszego wyboru. Równolegle posiadają bardzo dobrą znajomość poszczególnych parametrów oferowanych urządzeń, dlatego klienci są zawsze zadowoleni podczas korzystania z naszych propozycji. 

« powrót

Kontakt

ul. Małołęcka 1A
05-126 Aleksandrów
ul. Jaracza 10
00-378 Warszawa
Pon. - Pt. godz 8:00 - 16:00