AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR I SERWIS POMP
Pompy dozujące
Produkty

Pompy dozujące

Pompy dozujące

Pompy dozujące Grundfos
Pompy dozujące Grundfos

Pompy dozujące znajdują zastosowanie podczas konieczności dozowania cieczy w oparciu o stałe monitorowanie prędkości i czasu przepływu wody. Oferowane urządzenia tworzone są w oparciu o innowacyjne rozwiązania techniczne, co pozwala z ogromną precyzją kontrolować przepływ, a jednocześnie umożliwiają one dawkowanie poszczególnych cieczy. W naszej ofercie dostępne są pompy dozujące membranowe, pompy perystaltyczne dorujące. Wykorzystywane są w przemyśle. Przede wszystkim w systemach myjących, dozujących chlor, uzdatniających wodę jak i w branży farmaceutycznej. Najłatwiej zaobserwować ich działanie na myjniach samochodowych. 

Jak działają pompy dozujące?

Ze względu na charakter pracy, pompy dozujące określane są jako dawkowniki, ponieważ umożliwiają precyzyjne dozowanie cieczy. Najczęściej pompy dozujące znajdują zastosowanie podczas pobierania środków chemicznych do określonego medium w danym okresie czasowym. Praca pompy skupia się przede wszystkim na wypieraniu wskazanej ilości cieczy umieszczonej w obszarze ssawnym (dopływowym). Wszystko odbywa się za pomocą określonego ruchu wymuszonego przez organ roboczy w kierunku obszaru tłocznego. Równolegle w trakcie wykonywania ruchu powrotnego przez organ powrotny dochodzi do zasysania określonej dawki cieczy. 

Gdzie są wykorzystywane pompy dozujące?

Zastosowanie pomp dozujących dostrzegalne jest przede wszystkim na różnych gałęziach przemysłu. Najbardziej eksploatowane są w procesach odpowiedzialnych za uzdatnianie wody, kiedy dochodzi do dozowania podchlorynu sodu. Jednocześnie praca pomp dozujących jest bardzo potrzebna w trakcie dozowania detergentów w oczyszczalniach ścieków. Wykorzystywane są również do tłoczenia produktów chemicznych, gdzie kluczowe jest zachowanie odpowiedniego stężenia określonych substancji. Pompy dozujące znajdują zastosowanie także w przemyśle kosmetycznym i farmaceutycznych, ponieważ kluczowe jest wówczas odpowiednie dozowanie konkretnych substancji chemicznych. Równolegle można je spotkać także w przemyśle papierniczym, tekstylnym, spożywczym, budowlanym, galwanicznym, a także w przemyśle związanym z wytwarzaniem i przetwarzaniem tworzyw sztucznych. 

Jak wybrać odpowiednie pompy dozujące?

Wybór pompy dozującej powinien być przede wszystkim podyktowany rodzajem aplikacji i przyszłym przeznaczeniem urządzenia. Rzutuje to bezpośrednio na wartość rekomendowanej wydajności. Modele dostępne w naszym sklepie posiadają możliwość regulacji wydajności maksymalnej i występują w różnych wersjach. Najprostszym rodzajem pompy dozującej jest pompa z regulacją częstotliwości i zakresem pracy elementu roboczego. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się pompy wyposażone w sterowanie cyfrowe przy wykorzystaniu potencjometru lub też zewnętrznego sygnału impulsowego. Przy wyborze pompy dozującej bardzo ważne jest, aby materiał, z którego została wykonana dobrze współpracował z substancjami. Zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy doskonale zaznajomieni są z aspektami związanymi z pompami dozującymi, co umożliwia dokonanie najtrafniejszego wyboru.

« powrót

Kontakt

ul. Małołęcka 1A
05-126 Aleksandrów
ul. Jaracza 10
00-378 Warszawa
Pon. - Pt. godz 8:00 - 16:00