AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR I SERWIS POMP
Pompy cyrkulacyjne
Produkty

Pompy cyrkulacyjne

Pompy cyrkulacyjne

Pompy cyrkulacyjne Lowara Ecocirc XL i XL Plus
Pompy cyrkulacyjne Lowara Ecocirc XL i XL Plus

Zastosowanie pomp cyrkulacyjnych skupia się wokół instalacji, które umożliwiają przygotowanie ciepłej wody użytkowej. Pozwalają na uzyskanie stałego obiegu wody użytkowej, a jednocześnie mają zdolność zwiększania prędkości przepływu mającego miejsce w obiegu. Stosowanie cyrkulacji wody w instalacji uniemożliwia powstawanie zastoin w rzadziej wykorzystywanych przewodach. Działanie pompy cyrkulacyjnej zapewnia dostęp do wody o określonej temperaturze. Jednocześnie, dzieje się to bardzo szybko, praktycznie bez zbędnej zwłoki. Pompy cyrkulacyjne stosowane są przede wszystkim w budynkach, które nie pozyskują ciepłej wody z miejskich wodociągów. 

Pompy cyrkulacyjne - rola w instalacji

W trakcie tworzenia instalacji C.O./C.W.U. należy zastanowić się nad technologią, która umożliwia stały dostęp do ciepłej wody, a także pozwoli na zachowanie jej stałego obiegu. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest pompa cyrkulacyjna, którą posiadamy w naszym sklepie. Występuje w różnych wariantach, co przekłada się na znaczne rozbieżności cenowe. Zamontowanie pompy cyrkulacyjnej umożliwia stały dostęp do ciepłej wody. Mogą być stosowane zarówno w gospodarstwach domowych jak i w komercyjnym zastosowaniu. 

Podczas projektowania instalacji ciepłej wody jak i systemów centralnego ogrzewania, bardzo ważne jest uwzględnienie obecności pompy cyrkulacyjnej. Jej stosowanie umożliwia znaczące ograniczenie strat energii w trakcie ogrzewania zimnej cieczy roboczej, która znajduje się w rurach i jest nieustannie narażona na wychłodzenie. Pompa cyrkulacyjna umożliwia uzyskanie lepszej efektywności energetycznej w posiadanej infrastrukturze wodnej. Posiadacze pompy cyrkulacyjnej doceniają ją w szczególności za zapewniony komfort. Dzięki niej możliwe jest uzyskanie natychmiastowego dostępu do strumienia wody posiadającego odpowiedniego temperaturze. Pompa cyrkulacyjna zapewnia dostęp do ciepłej wody w różnych punktach w danym budynku. 

Jakie pompy cyrkulacyjne będa najlepsze?

Kluczowe jest, aby wybrać pompę cyrkulacyjnej o odpowiedniej wydajności. Wówczas, gdy spełnia oczekiwania użytkowników jest niezastąpionym i niezawodnym urządzeniem. Podczas zakupu warto zdecydować się na pompę cyrkulacyjną, która współpracuje z termostatem z możliwością włączenia elementu pompującego podczas uzyskania określonej temperatury granicznej. Działanie pompy cyrkulacyjnej nie jest sezonowe, z powodzeniem działa także w trakcie okresu jesienno-zimowego. 

W naszej ofercie znajdują się dokładnie wyselekcjonowane modele pomp cyrkulacyjnych, które pochodzą wyłącznie od sprawdzonych producentów. W rezultacie wszystkie są niezawodne, a także są proste w obsłudze. Do naszego asortymentu nieustannie wprowadzamy godne polecenia nowości. W razie wystąpienia jakichkolwiek wątpliwości podczas wyboru, zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami. Po zadaniu kilku pytań, wskażą najlepsze pompy cyrkulacyjne, które będą świetnie sprawdzały się w danym budynku. Propozycje będą z różnego zakresu cenowego, jednak każda będzie wydajna i podniesie komfort funkcjonowania.

« powrót

Kontakt

ul. Małołęcka 1A
05-126 Aleksandrów
ul. Jaracza 10
00-378 Warszawa
Pon. - Pt. godz 8:00 - 16:00