AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR I SERWIS POMP
Pompy obiegowe
Produkty

Pompy obiegowe

Pompy obiegowe

Pompy obiegowe Lowara e-LNE
Pompy obiegowe Lowara e-LNE

W zdecydowanej ilości układów grzewczych stosowane są pompy obiegowe, które pozwalają na stymulowanie obiegu wody w instalacji. Zdarza się, że w układach znajdują się kotły, które na wyposażeniu posiadają już wbudowaną pompę obiegową CO. Jednak nierzadko zachodzi konieczność oddzielnego zakupu tego urządzenia. W najpopularniejszym systemie grzewczym, tradycyjnym, woda musi krążyć pomiędzy kotłem a grzejnikami. Wówczas krążenie jest spowodowane poprzez różnicę ciśnienia, którą wytwarza pompa. Przy zakupie pompy obiegowej należy przede wszystkim uwzględnić jej parametry, aby woda była swobodnie wtłaczana nawet  do najbardziej oddalonego punktu. W naszym asortymencie posiadamy bardzo dużo różnych pomp obiegowych, dlatego z łatwością można dopasować model do posiadanych potrzeb. 

Jakie są dobre pompy obiegowe?

Wybór pompy obiegowej nie powinien zostać powierzony przypadkowi. Najczęściej decyzję o konkretnym urządzeniu znajduje się w gestii hydraulika, który tworzy instalacje, choć zdarza się, że inwestorzy chcą uczestniczyć w kompletowaniu poszczególnych urządzeń. W takiej sytuacji istotne jest, aby zwrócić uwagę na kilka, bardzo ważnych aspektów. 

W pierwszej kolejności należy zweryfikować jakie medium może współpracować z konkretną pompą. Występują urządzenia, które umożliwiają wymuszanie obiegu wody jak i wody z glikolem przy proporcji 50/50. 

Równolegle należy sprawdzić jaka jest maksymalna temperatura dla obsługiwanej cieczy. W naszym asortymencie dostępne są pompy obiegowe, które mogą współpracować z wodą sięgającą aż 120 st. Celsjusza. Swoje główne zastosowanie znajdują w instalacjach wysokotemperaturowych, które bazują na kotłach przeznaczonych do paliwa stałego. 

Jednocześnie dla własnego komfortu warto doczytać o hałasie emitowanym przez daną pompę CO. Wiele osób to bagatelizuje, jednak zbyt duży hałas sprawia, że stanowi źródło irytacji. Przede wszystkim w porze nocnej, kiedy hałas uniemożliwia spokojny sen. 

Jak wybrać najlepszą pompę obiegową?

Na niezawodność sprzętu w głównej mierze rzutuje producent urządzenia, ponieważ są one poddawane intensywnej eksploatacji. Próba zaoszczędzenia na pompie obiegowej może skończyć się awarią w tracie sezonu grzewczego. W wielu przypadkach producenci oferują pompę obiegowej wysokiej jakości, która dostępna jest w atrakcyjnych cenach. Godne polecenia są pompy obiegowe stworzone przez LFP Leszno i Omnigena, które z powodzeniem można dobrać zarówno do domowych instalacji jak i systemów grzewczych stosowanych w przemyśle. Pompy obiegowe tych marek charakteryzują się niskim zużyciem energii, świetną wydajnością, a także wyróżniającą kulturą pracy. Posiadają zabezpieczenia chroniące przed awarią, co umożliwia długoletnią i bezproblemową pracę.

Zobacz też: LFP Leszno

« powrót

Kontakt

ul. Małołęcka 1A
05-126 Aleksandrów
ul. Jaracza 10
00-378 Warszawa
Pon. - Pt. godz 8:00 - 16:00