AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR I SERWIS POMP
Pompy Flygt serii D 3000
Produkty Pompy Flygt

Pompy Flygt serii D 3000

Pompy Flygt serii D 3000

Do ścieków z częściami stałymi

Pompy te są stosowane głównie do pompowania ścieków w pompowniach i oczyszczalniach ścieków. Pompy pracują na zasadzie wiru wytwarzanego przez wirnik. W ten sposób większość stałych cząstek nie ma bezpośredniego kontaktu z wirnikiem, co minimalizuje zużycie i jest szczególnie korzystne w przypadku mediów o właściwościach erodujących.

Pompy D posiadają wirnik o swobodnym przepływie typu "vortex" dzięki któremu przepływ jest generowany nie bezpośrednio przez sam wirnik, ale przez wir wywoływany przez wirnik, a powstające stąd różnice ciśnień w cieczy powodują jej pompowanie. W konsekwencji większość cząstek, niesionych przez ciecz, nigdy nie wchodzi w kontakt z wirnikiem i dlatego jego zużycie jest minimalne. Przekrój strumienia swobodnego przepływu w pompie z wirnikiem vortex jest prawie równy powierzchni otworu ssawnego.

Pompy Flygt D posiadają szeroki zakres zastosowań od pompowania wody deszczowej, technologicznej poprzez pompowanie ścieków komunalnych, domowych, przemysłowych, z gospodarki rolnej oraz różnego rodzaju osadów, cieczy korozyjnych i lepkich do wody zanieczyszczonej, scieków i gęstych zawiesin.

Obszary zastosowania

« powrót

Kontakt

ul. Małołęcka 1A
05-126 Aleksandrów
ul. Jaracza 10
00-378 Warszawa
Pon. - Pt. godz 8:00 - 16:00