AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR I SERWIS POMP
System pompowania ścieków Flygt Concertor

Produkty Pompy Flygt

System pompowania ścieków Flygt Concertor

System pompowania ścieków Flygt Concertor

Nazwa Concertor wywodzi się z łacińskiego słowa ‘concentare’, oznaczającego ‘wspólną pracę w celu uzyskania harmonii’. Odnosi się ona do unikatowej synergii systemu łączącej funkcje oprogramowania z najnowocześniejszym sprzętem oraz dając niepowtarzalne korzyści dla naszych klientów na całym świecie.

Nowy sposób myślenia

Concertor łączy w sobie w pełni zintegrowany system kontrolny z silnikami o sprawności odpowiadającej IE4, nasz opatentowany system hydrauliczny Adaptive N oraz inteligentne funkcje. System kontrolny automatycznie dostosowuje się do zmiennych warunków panujących w pompowni gwarantując optymalny poziom sprawności przy możliwie najniższych kosztach eksploatacyjnych. Wbudowane inteligentne sterowniki ułatwiają także montaż i obsługę, a także pozwalają na znacząco mniejszą wielkość zabudowy.

Wspaniałe rozwiązanie, nieograniczone możliwości

Zaawansowana technologia zawarta w Concertorze pozwala na szeroki zakres korzyści w czterech głównych kategoriach. Głównym zamysłem jest zapewnienie Tobie komfortu użytkowania i obniżenie Twoich całkowitych kosztów eksploatacyjnych.

Sprawne zarządzanie zasobami

 • Możliwość wyboru z całego zakresu zamiast pojedynczej krzywej co pozwala na zwiększoną elastyczność działania
 • Technologia adaptacyjna automatycznie dobiera punkty pracy w celu optymalizacji wydajności
 • Parametry mogą być dostosowane miejscu bez potrzeby wymiany wirnika

Pompowanie bez zatykania 

 • Wbudowany system czyszczenia pompowni i rurociągu redukuje ilość zapachów i potrzebę nieplanowanych wyjazdów.
 • Funkcje detekcji zatkania i czyszczenia pompy zapewniająca bezproblemowe działanie.
 • Wbudowana funkcjonalność samokontroli zapobiega przegrzewaniu i wydłuża żywotność pompy.
 • Automatyczne ustawienie kierunku obrotów zapobiegają niewłaściwemu kierunkowi obrotów wirnika.

Oszczędność energii

 • Opatentowana funkcja minimalizacji zużycia energii automatycznie optymalizuje wydajność w celu obniżenia kosztów energii
 • Technologia Adaptive N gwarantuje utrzymaną na stałym poziomie sprawność
 • Najwydajniejsze silniki o sprawności klasy IE4

Redukcja kosztów inwestycyjnych

 • Fabrycznie przygotowane rozwiązanie z prostym kreatorem instalacji pozwala oszczędzić czas i sprawia, że rozpoczęcie pracy jest szybkie i łatwe
 • Mniejsza, uproszczona szafka sterownicza pozwala na oszczędność miejsca i zmniejszenie kosztów

W jaki sposób działają zintegrowane inteligentne sterowniki wykorzystywane we Flygt Concertor™?

Concertor to przełomowa innowacja, która bazuje na technologii Flygt Dirigo™. System ten powstał dzięki zintegrowaniu procesora, oprogramowania, czujników, zasilania, synchronicznego silnika elektrycznego i samoczyszczącego układu hydraulicznego w zwartej obudowie gotowej do zanurzenia w ściekach. Sformułowanie „inteligentny” odnosi się do zdolności systemu do automatycznego doboru optymalnej wydajności pompowania przy jednoczesnym obniżeniu kosztów eksploatacyjnych.

Concertor jest w stanie rozpoznać środowisko, w którym pracuje oraz zadane obciążenie, a także umie na bieżąco dostosować swoją wydajność w celu optymalizacji zadanych celów. Poprzez zbieranie odpowiednich danych, system może dostosowywać się do aktualnych i właściwych warunków pracy. 

Nowa platforma Dirigo

Wyższy poziom zintegrowanych inteligentnych sterowników możliwy jest dzięki naszej platformie Dirigo, która składa się z silnika, elektroniki kontrolnej oraz oprogramowania. Dzięki Dirigo możliwe są znaczące oszczędności, bardziej precyzyjna kontrola pracy silnika, zmniejszone ryzyko zatkania, znacząca oszczędność energii, pełne raportowanie danych oraz wiele więcej.

Jeden w pełni skalowalny system

Dzięki możliwości skalowania systemu, zawsze istnieje możliwość dodania nowych funkcjonalności, bez potrzeby porzucenia wcześniejszej inwestycji. Concertor XPC, nasz najbardziej zaawansowany system pompowania ścieków jest gotowy do pracy zaraz po zakupie, wystarczy podłączyć go do instalacji i uruchomić. Poza podstawowymi funkcjami włączenia/wyłączenia pompowni, Concertor EA oraz N to także elastyczny wybór, który bardzo łatwo może zostać ulepszony. 

Concertor™ EA (Łatwa regulacja)

Najbardziej godny zaufania dwustanowy system pompowania ścieków na rynku. Składa się z pojedynczych pomp oraz bramki dla każdej z nich. Odpowiednia dla klientów, którzy chcą skorzystać z pompy o łatwo regulowanej wydajności, łagodnego uruchomienia i zatrzymania, stałej mocy i ochrony silnika, a także wielu innych funkcji.

Concertor™ DP (Wydajność dynamiczna)

Kontrolowany procesowo system pompowania ścieków, który składa się z takiej ilości pomp, jakiej wymaga dane rozwiązanie, oraz jednej bramki na każdą pompę. Odpowiedni dla użytkowników, którzy mają specjalnie zaprojektowane algorytmy sterowania procesem i którzy chcą korzystać z niższych kosztów inwestycyjnych, mniejszych szafek sterujących oraz wyższej sprawności pomp.

Concertor™ XPC (Rozszerzona kontrola wydajności)

Specjalnie zaprojektowany do przepompowni ścieków w systemach odbiorczych. System XPC składa się z jednej do maksymalnie czterech pomp, jednego sterownika XPC i jednej do maksymalnie trzech bramek DP. Idealny dla użytkowników, którzy chcą pełnej funkcjonalności systemu Concertor, włącznie z maksymalną oszczędnością energii i czystymi pompowniami.

Funkcjonalność samoregulacji

Istnieje kilka istotnych różnic pomiędzy Concertorem i standardowymi systemami. Po pierwsze, układy zasilające są wbudowane w pompę, przez co wyeliminowano potrzebę wykorzystania falowników (VFD) oraz innej zewnętrznej elektroniki, która wymaga rozbudowanych szafek. 

Po drugie, wszystkie cechy sprzętu i oprogramowania zostały zaprojektowane tak, aby ze sobą współpracowały pozwalając na pół lub w pełni automatyczną samoregulację podczas pracy urządzenia. Dzięki temu wyeliminowano potrzebę wyciągania pompy w celu adaptacji lub zmiany wirnika, ponieważ inny punkt pracy może zostać zrealizowany za dotknięciem przycisku.

Pełna łączność

Ponieważ Concertor posiada bardzo szeroką charakterystykę pracy, Twoja decyzja nie polega na doborze punktów pracy, ale na wybraniu wymaganego poziomu łączności. Tak jak zaprezentowano na diagramie, urządzenie może zostać podłączone do bramki, sterownika lub przez modem do systemu SCADA. Jeśli istnieje taka potrzeba, można także podłączyć nasz monitor HMI.

Wiele zależy od obecnego ustawienia i tego, czy korzystasz z rozwiązań firm trzecich. Nawet jeśli szafka jest już obecna, elektronicznych elementów systemu Concertor jest tak niewiele i są tak kompaktowe, że z łatwością będą do niej pasowały. Innymi słowy, system daje udokumentowaną możliwość obniżenia całkowitego kosztu inwestycyjnego.

Jeden skalowalny system

Flygt Concertor™ dostarcza duże osiągi w czterech kon guracjach. Wybór odpowiedniego rozwiązania zależy od określonych wymagań dotyczących jego zastosowania. A ponieważ system jest skalowalny i elastyczny, w zależności od potrzeb, istnieje możliwość migracji pomiędzy rozwiązaniami.

Przegląd funkcji i danych technicznych

« powrót

Kontakt

ul. Jaracza 10, 00-378 Warszawa
Pon. - Pt. godz 8:00 - 16:00