AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR I SERWIS POMP
Pompy cyfrowe i systemy DME

Pompy cyfrowe i systemy DME

Pompy cyfrowe i systemy DME

Pompy dozowania cyfrowego Grundfos DME Digital Dosing łączą w sobie idealną dokładność z łatwością obsługi, pokrywając duży zakres wydajności dozowania, od 60 l/h do 940 l/h, za pomocą kilku wariantów wykonania.

Digital Dosing (dozowanie cyfrowe)

Zastosowanie napędów z silnikiem krokowym/komutacją elektroniczną optymalizuje sterowanie szybkością skoku i sprawia, że jest niezwykle dokładne. Czas trwania każdego suwu tłoczenia zmienia się odpowiednio do ustawienia wydajności. Czas trwania suwu ssania pozostaje zawsze stały, lecz może być wydłużany poprzez użycie funkcji przeciwkawitacyjnej a przez to dostosowanie do określonych potrzeb. W ten sposób ssanie zawsze odbywa się z pełną objętością skoku. Dzięki temu uzyskuje się ciągłość dozowania i niższą pulsację w układzie dozowania – ważne cechy dla zapewnienia łagodnego pompowania mediów wydzielających gazy oraz dla instalacji wymagających dłuższych przewodów ssawnych.

Pompy typoszeregu DME mają wszystkie zalety cieszących się wysokim uznaniem mniejszych pomp generacji dozowania cyfrowego, czyniąc precyzyjne dozowanie łatwiejszym niż kiedykolwiek.

Dokładne i proste nastawianie

Użytkownik może w prosty sposób zamontować i nastawić pompę tak, aby wtłaczać dokładnie taką ilość dozowanej cieczy, jaka wymagana jest w danym zastosowaniu. Na wyświetlaczu widoczne jest ustawienie pompy bezpośrednio w ml/h lub l/h, impuls lub wsad. Tryb pracy jest łatwy do zidentyfikowania na podstawie ikon.

Stosunek wydajności minimalnej do maksymalnej 1:800

Dzięki dziesięć razy lepszemu stosunkowi wydajności minimalnej do maksymalnej niż w tradycyjnych urządzeniach pompy Digital Dosing DME oferują maksymalną elastyczność i dokładność.

Zmniejszenie szybkości suwu ssania do 75 %, 50 % lub 25 % wartości maksymalnej zapewnia optymalne pobieranie i przemieszczenie nawet najtrudniejszych cieczy.

Unikalna technologia

Unikalna technologia napędu i mikroprocesorowy sterownik zapewniają to, że dozowane ciecze są dawkowane dokładnie i z niską pulsacją, nawet wtedy, gdy pompa tłoczy ciecze o wysokiej lepkości lub wydzielające gazy. Zamiast tradycyjnej regulacji długości skoku, wydajność pomp DME jest regulowana poprzez automatyczną regulację prędkości obrotowej silnika podczas suwu tłoczenia, przy stałej prędkości suwu ssania. Gwarantuje to optymalne i jednorodne wymieszanie.

Komunikacja poprzez sieć fieldbus

Dostępna za pomocą interfejsu Profibus, w celu dostarczenia danych eksploatacyjnych oraz informacji o stanie, dla potrzeb kontroli jakości, profilaktycznej konserwacji i do wykorzystania w przyszłości.

Zabezpieczenie przeciążeniowe

Wbudowane zabezpieczenie przeciążeniowe monitoruje przeciwciśnienie na pompie i chroni ją przed zbyt wysokim ciśnieniem.

Zasilacz impulsowy

Zastosowany zasilacz impulsowy pozwala na użycie pomp Grundfos Digital Dosing DME na całym świecie, przy napięciu sieciowym w zakresie 100-240 V AC – 50/60 Hz.

Szereg wariantów materiałowych

Głowice dozujące pomp DME dostępne są w wykonaniach ze stali nierdzewnej, PVDF i przyjaznego dla środowiska, efektywnego ekonomicznie polipropylenu.

Procesy

Dozowanie biocydów i chemikaliów, smarów do pasów urządzeń przenośnikowych, różnego rodzaju kwasów, ługów, środków do flokulacji i koagulacji, polimerów kationowych i anionowych o bardzo różnych lepkościach, środków strącających i odkażających; zastosowania w układach CIP (czyszczenie na miejscu)

Zastosowania

  • Przemysł celulozowy i papierniczy
  • Przemysł włókienniczy
  • Produkcja żywności i napojów
  • Oczyszczanie przemysłowych wód procesowych i ścieków
  • Uzdatnianie wody pitnej

Cechy i zalety

  • Digital Dosing (dozowanie cyfrowe)
  • Stosunek wydajności minimalnej do maksymalnej 1:800
  • Wysoka dokładność - unikalna technologia
  • Dozowanie mediów o wysokiej lepkości
  • Mocna budowa i niezawodność
« powrót

Kontakt

ul. Małołęcka 1A
05-126 Aleksandrów
ul. Jaracza 10
00-378 Warszawa
Pon. - Pt. godz 8:00 - 16:00